• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

  • Run

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Bloodshot Heart

    ★★

  • Hamilton

  • Lapsis

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • I Blame Society

    ★★★★

  • Teddy

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Jumbo

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Booksellers

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Serial Killer's Guide to Life

  • It Chapter Two

  • Sator

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Away

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Rocketman

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • O Beautiful Night

    ★★★★½

  • 2040

    ★★

  • The Golden Glove

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Aren't You Happy?

    ★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Instant Family

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody