Tanner has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Biomes I

Biomes I

2017
×
Edit this entry  
29
Littoral Zones

Littoral Zones

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Krueger's Christmas

Mr. Krueger's Christmas

1980
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
12
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Kick in Time

A Kick in Time

1940
×
Edit this entry  
17
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dix-huit kilomètres trois

Dix-huit kilomètres trois

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goldie

Goldie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birdlime

Birdlime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fun with Mr. Future

Fun with Mr. Future

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Sailor and the Devil

The Sailor and the Devil

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Whitewash

Whitewash

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Marzipan Pig

The Marzipan Pig

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Abel's Island

Abel's Island

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Story of the Dancing Frog

The Story of the Dancing Frog

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl.3828

Chernobyl.3828

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Albatross Soup

Albatross Soup

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Backwoods Bunny

Backwoods Bunny

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spirit of '43

The Spirit of '43

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stained Club

The Stained Club

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry