• Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair-Jitsu

    ★★★

  • The Race

    ★★★

  • Lightning in a Bottle

    ★★

  • Lucky Toupée

    ★★★

  • Downtown

    ★★★★

  • Puddles

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Just a Thought

    ★★★★

  • Exchange Student

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Promare: Lio-hen

    ★★★★

  • Promare: Galo-hen

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Goldie

    ★★★★