tamara has logged 389 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★½
Edit this entry  
17
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Boy Jack

My Boy Jack

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Regeneration

Regeneration

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry