Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ten Skies

Ten Skies

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Incoherence

Incoherence

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Me the Terrible

Me the Terrible

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
First Day Out

First Day Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
The Black Gestapo

The Black Gestapo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hot Moves

Hot Moves

1984
×
★★
Edit this entry  
07
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
07
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Edit this entry  
01
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Resort

The Resort

2021
×
Edit this entry  
30
Private School

Private School

1983
×
★★
Edit this entry  
24
Ilsa, the Mad Butcher

Ilsa, the Mad Butcher

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry