• The Resort

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Happily

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Sentinelle

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • I WISH YOU WOULD

    ★★★½

  • Come Play

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Toys of Terror

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Evil Eye

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Lonely Blue Night

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Her Socialist Smile

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Build the Wall

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Unhinged

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★½

  • The Surrogate

    ★★

  • Murder Manual

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★

  • Some Kind of Connection

    ★★

  • Visit

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★½

  • They Reach

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Bridge Curse

    ★★★

  • Days

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Circumstantial Pleasures

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Horse Girl