• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Artemis Fowl

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★