• The Ice Road

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • French Water

  • Mortal Kombat

  • Phosphenes

  • Chaos Walking

  • SH+IQ

  • First Light

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

  • Happiest Season

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Andre and His Olive Tree

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★½

  • DHARMA

    ★★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

    ★★★

  • Sunset(for Eli)

  • Sputnik

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Epilogue: The Punchline

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • Nimic

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Stay Awake, Be Ready

    ★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½