• Spider-Man: No Way Home

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • I Am Alfred Hitchcock

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Inside Story

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★½

  • His House

    ★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • League of Legends Origins

    ★★★