• Malignant

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • Baby Anger

    ★★★★½

  • Puparia

  • Sundown

  • Le retour des vagues

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • I've Been Afraid

  • The History of the Seattle Mariners

  • Followers

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★½

  • First Cow

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • 7500

    ½

  • Ready or Not

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Surrender

    ★★★★

  • Carmilla

    ½

  • Anima

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Bob Emergency

  • In Dog Years

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Us

  • We Were Hardly More Than Children

    ★★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • So Pretty

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • Troop Zero

    ½

  • Alita: Battle Angel

  • Honey Boy

    ★★

  • Dororo

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • The World Is Full of Secrets

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • High Life

    ★★★

  • Jessica Forever

    ★★★★★

  • Penguin Highway

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Ash Is Purest White

  • Taiwan Night Market

    ★★★

  • Bao

  • Octane

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Permanent Green Light

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Assassination Nation

  • Hereditary