SweeneyTom has logged 63 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead: Re-Animation

Night of the Living Dead: Re-Animation

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Siren

Siren

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spell

Spell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Z

Z

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Back

Don't Look Back

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cell

Cell

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Bigfoot: Path of the Beast

Bigfoot: Path of the Beast

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Cadaver

Cadaver

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Haunting of the Mary Celeste

Haunting of the Mary Celeste

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chop Chop

Chop Chop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On Halloween

On Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darling

Darling

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Survival Guide

Survival Guide

2020
×
Edit this entry  
17
Not Like Us

Not Like Us

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Violator

Violator

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ill: Final Contagium

Ill: Final Contagium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Truth Will Out

The Truth Will Out

2020
×
Edit this entry  
15
The Devil's Familiar

The Devil's Familiar

2020
×
Edit this entry  
15
John Bronco

John Bronco

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Deep Ones

The Deep Ones

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue

Rogue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry