• In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Out

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Downhill

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tully

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ½