Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry