Robert has logged 19 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Child's Pose

Child's Pose

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry