morgana has logged 178 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
LEGO DC Super Hero Girls: Super-Villain High

LEGO DC Super Hero Girls: Super-Villain High

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Superman: Brainiac Attacks

Superman: Brainiac Attacks

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry