• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★½

  • Nasha Natasha

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★★★