sundaesmile has logged 405 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Games

Fantastic Games

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
½
Edit this entry  
31
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Night Brings Charlie

The Night Brings Charlie

1990
×
★★½
Edit this entry  
31
Diamond Pyramid

Diamond Pyramid

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Mystère

Mystère

1983
×
★★★
Edit this entry  
31
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
★★★
Edit this entry  
31
Isabel

Isabel

1968
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sword of Heaven

Sword of Heaven

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Nightmares

Nightmares

1970
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Magpie in the Wisp

The Magpie in the Wisp

1991
×
Edit this entry  
30
Habermann

Habermann

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Satan's Sadists

Satan's Sadists

1969
×
★★
Edit this entry  
28
Blood of Dracula's Castle

Blood of Dracula's Castle

1970
×
★★½
Edit this entry  
27
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Bronco

John Bronco

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
½
Edit this entry  
22
A Very Merry Toy Store

A Very Merry Toy Store

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Small Town Santa

Small Town Santa

2014
×
½
Edit this entry  
19
The Ossuary

The Ossuary

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jabberwocky

Jabberwocky

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Flat

The Flat

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Punch and Judy

Punch and Judy

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
California Dreaming

California Dreaming

1979
×
Edit this entry  
18
Record City

Record City

1978
×
★★
Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Carol Christmas

A Carol Christmas

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Darkness

Darkness

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
The Frog Prince

The Frog Prince

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Sweet Games of Late Summer

Sweet Games of Late Summer

1970
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Perfect Gift

The Perfect Gift

2009
×
½
Edit this entry  
13
Elves

Elves

1989
×
★★½
Edit this entry  
12
Go

Go

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Santa Claus. Battle of Mages

Santa Claus. Battle of Mages

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Tower

The Tower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Store

The Store

1983
×
Edit this entry  
12
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Edit this entry