abbey ✯ has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Midnight's Children

Midnight's Children

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry