• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Fatman

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • 76 Days

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Killer in the Guest House

    ★★

  • Behind You

    ½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½