• Thunder Force

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Lewis Black: Thanks For Risking Your Life

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • Dummy

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Good Enough: Making Shadowed

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½