Aaron has logged 57 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Port of Shadows

Port of Shadows

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
Edit this entry  
29
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
Edit this entry  
28
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★
Edit this entry  
28
Center Stage

Center Stage

1991
×
Edit this entry  
27
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★
Edit this entry  
27
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★
Edit this entry  
27
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
Read the review Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
Edit this entry  
25
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Only Want You to Love Me

I Only Want You to Love Me

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
8 Women

8 Women

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Lost Girl

Diary of a Lost Girl

1929
×
★★★
Edit this entry  
20
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Commune

The Commune

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
Edit this entry  
17
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★
Edit this entry  
14
Brother's Keeper

Brother's Keeper

1992
×
Read the review Edit this entry  
14
Tristana

Tristana

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Targets

Targets

1968
×
Edit this entry  
11
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Possessed

Possessed

1931
×
Read the review Edit this entry  
09
Obit

Obit

2016
×
Read the review Edit this entry