• Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Death to 2020

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Cam

  • Possum

    ★★★★

  • Calibre

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

  • The Ritual

    ★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★

  • mother!

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½