• Sausage Party

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Let it Be

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Imitation Is Suicide

    ½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Stick Man

    ★★½

  • #Horror

    ½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • I Believe in Miracles

    ★★★

  • Evolution

    ★★★½

  • An Inspector Calls

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Room

  • Les 3 Boutons

    ★★★

  • Everest

    ★★★

  • No Escape

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★

  • The Life of Death

    ★★★½

  • Stutterer

    ★★★

  • The Lobster

  • Ant-Man

  • The Smiling Man

    ★★½

  • Minions

    ½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • Mustang

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • The Hedgehog

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Cinderella

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Listen to Me Marlon

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Dumb and Dumber To

  • American Sniper

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

    ★★★★½

  • Fury

    ★★½

  • asdfmovie8

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • The Drop

    ★★★½

  • Before We Go

    ★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Inbetweeners 2

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★