• Wildlife

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Happiness

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • kittykat96

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Lira's Forest

    ★★★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Wish Upon

  • Spider-Man: Homecoming

  • That Good Night

    ★★½

  • Rakka

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • cat city

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • agoraphobia

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Burden

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Playground

    ★★★

  • We're Going on a Bear Hunt

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • A Street Cat Named Bob

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • find true love

    ★★★★½

  • Their Finest

    ★★½

  • Sing

    ½

  • Jackie

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • How It Feels

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Lights Out

  • Piper

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • The BFG

    ★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★

  • Alan Partridge's Scissored Isle

    ★★★½