• Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Bigtop Burger

    ★★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Catscape

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Jump In

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • dead end

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • mask dog

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Other Side of the Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • motivational video movie

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Stomping Grounds

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bobby Robson: More Than a Manager

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★½