• Pig

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Elysium

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • The Fountain

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★½