Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★
Edit this entry