StraightFacedFF has logged 14 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry