StraightFacedFF has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue (To You, and You Alone)

Blue (To You, and You Alone)

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry