• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Come Play

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Fantasy Island

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Fading Memories

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • What Men Want

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • 14 Cameras

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • Tag

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Big Bear

    ½

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★