• Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Citadel

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Wake Up

    ★★★½

  • Passarinho

  • Os Porcos e a Reza

  • Opera

    ★★★★

  • Patria

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Beginning

    ★★★★★

  • Notturno

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • One Left

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • PLAGUE INC.

  • Shiva Baby

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Digger

    ★★★★½

  • South

    ★½

  • The Present

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★

  • Do Not Split

    ★★★★½

  • A Fall from Grace

    ½

  • The Sky Is on Fire

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Lavender

  • Better Days

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • White Eye

    ★★★★

  • Cenote

    ★★½

  • Tyler

    ★★

  • The Atomic Adventure

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Ema

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • The Crystallization of Brasília

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Queer-Bomb

    ★★★½

  • Due West

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½