audri has logged 113 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
After

After

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Edit this entry  
27
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry