• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Becoming

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½