• House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Together

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • My Mum Tracy Beaker

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Death to 2020

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

  • Holidate

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★