• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • The Prom

    ½

  • Small Axe

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Caught in the Net

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • His House

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Klaus

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

  • Captain Marvel

    ½

  • When I Get Home

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • Vox Lux

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★

  • Hans Teeuwen: Real Rancour

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom