Steven has logged 1,284 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Dancer

The Dark Dancer

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Victim of Desire

Victim of Desire

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Illicit Dreams

Illicit Dreams

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Human Desires

Human Desires

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shrine

The Shrine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead by Dawn

Dead by Dawn

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Price of Desire

The Price of Desire

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hook

The Hook

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Body of Influence

Body of Influence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sinbad and the Eye of the Tiger

Sinbad and the Eye of the Tiger

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serpent's Lair

Serpent's Lair

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Death

After Death

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stormy Nights

Stormy Nights

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Sleepwalker

Sleepwalker

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Private Obsession

Private Obsession

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forbidden Sins

Forbidden Sins

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mirror Images

Mirror Images

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House Of Lost Souls

House Of Lost Souls

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady in Waiting

Lady in Waiting

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breaking Point

Breaking Point

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Down

Deep Down

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Storage 24

Storage 24

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Falls Lightly

Death Falls Lightly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sins of Desire

Sins of Desire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
31

31

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anthropophagous 2000

Anthropophagous 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Animal Instincts

Animal Instincts

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Legal Tender

Legal Tender

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Call

Last Call

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Rhythms

Night Rhythms

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Drifter in the Rain

The Drifter in the Rain

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorceress II: The Temptress

Sorceress II: The Temptress

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Baby Sitter

The Baby Sitter

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dance with Death

Dance with Death

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Witchcraft III: The Kiss of Death

Witchcraft III: The Kiss of Death

1991
×
Read the review Edit this entry  
16
The Angel and the Beasts

The Angel and the Beasts

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie Honeymoon

Zombie Honeymoon

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shock: Evil Entertainment

Shock: Evil Entertainment

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lurkers

Lurkers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
E Agora, José?

E Agora, José?

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogs

Dogs

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exorcism's Daughter

Exorcism's Daughter

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry