• The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★★

  • Val

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★½

  • Now More than Ever: The History of Chicago

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★★

  • Pearl Jam Twenty

    ★★★★★

  • All Watched Over by Machines of Loving Grace

    ★★★★

  • The Power of Nightmares

    ★★★★½

  • The Insider

    ★★★½

  • The Limey

    ★★★★½

  • Get Shorty

    ★★★★½

  • Living in Oblivion

    ★★★★½

  • Bad Lieutenant

    ★★★★½

  • Harley Davidson and the Marlboro Man

    ★★★★

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★½

  • The Godfather: Part III

    ★★★★

  • Quick Change

    ★★

  • White Hunter, Black Heart

    ★★★

  • King of New York

    ★★★★★

  • The Comfort of Strangers

    ★★★

  • Harlem Nights

    ★★★

  • Dead Bang

    ★★★½

  • Rambo III

    ★★★½

  • Less Than Zero

    ★★½

  • Straight to Hell

    ★★★★

  • Angel Heart

    ★★★★

  • Platoon

    ★★★

  • 52 Pick-Up

    ★★★½

  • Maximum Overdrive

    ★★

  • 8 Million Ways to Die

    ★★★½

  • Smooth Talk

    ★★★

  • Invasion U.S.A.

    ★★½

  • Year of the Dragon

    ★★½

  • Rambo: First Blood Part II

    ★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★★

  • The Pope of Greenwich Village

    ★★★

  • Top Secret!

    ★★★

  • L'Argent

    ★★★★½

  • 10 to Midnight

    ★★★

  • First Blood

    ★★★

  • My Dinner with Andre

    ★★★½

  • Southern Comfort

    ★★★★★

  • Hopscotch

    ★★★★½

  • Atlantic City

    ★★★½

  • The Long Riders

    ★★★½

  • Cruising

    ★★★★½

  • The Driller Killer

    ★★★

  • Wise Blood

    ★★★½

  • The Kids Are Alright

    ★★★★★

  • Old Boyfriends

    ★★½

  • The Jericho Mile

    ★★★½

  • The Deer Hunter

    ★★★★★

  • Convoy

    ★★★½

  • Straight Time

    ★★★★★

  • Semi-Tough

    ★★½

  • Tracks

    ★★½

  • The Man Who Would Be King

    ★★★★★

  • The Mechanic

    ★★★½

  • Fat City

    ★★★★½

  • The Candidate

    ★★★★