Steven has logged 56 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Highball

Highball

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midwife

The Midwife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
California Typewriter

California Typewriter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Youth

Youth

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quest

Quest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House

The House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry