• The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Mary J. Blige's My Life

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • The Power

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Happily

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Next Door

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • In der Familie: Part 2

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Hunger Ward

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Opera

    ★★★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★