• Casper Meets Wendy

    ★★½

  • Brink!

    ★★★★

  • Armageddon

    ★★★★

  • Can't Hardly Wait

    ★★★½

  • Midnight in the Garden of Good and Evil

    ★★★

  • That Thing You Do!

    ★★★★

  • The First Wives Club

    ★★★★

  • To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

    ★★★★½

  • The Bridges of Madison County

    ★★★★

  • Camp Nowhere

    ★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★

  • Death Becomes Her

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • The Witches

    ★★★

  • Teen Witch

    ★★★

  • Mystic Pizza

    ★★½

  • Cocktail

    ★★★½

  • A Fish Called Wanda

  • Moonstruck

    ★★

  • Planes, Trains and Automobiles

  • The Jewel of the Nile

    ★★

  • Girls Just Want to Have Fun

    ★★★

  • Tootsie

    ★½

  • To Kill a Mockingbird

    ★★★

  • White Christmas

    ★★★★