• Amy Schumer: Growing

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Banana Split

    ★★

  • Life Itself

    ★★½

  • Peppermint

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Sarah Colonna: I Can't Feel My Legs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • American Ultra

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • What If

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★

  • 20 Feet from Stardom

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • One for the Money

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★

  • Going the Distance

    ★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★

  • She's Out of My League

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • District 9

    ★★★½

  • Cadillac Records

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Happening

    ★★★

  • Superbad

    ★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • John Tucker Must Die

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen 2

    ★★½

  • Twitches

    ★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★

  • Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

    ★★★

  • A Cinderella Story

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★½

  • Mystic River

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • S.W.A.T.

    ★★★

  • Charlie's Angels: Full Throttle

    ★★★

  • What a Girl Wants

    ★★½

  • Drumline

    ★★★

  • Get a Clue

    ★★★

  • Double Teamed

    ★★½

  • Josie and the Pussycats

  • Motocrossed

    ★★★★

  • Rip Girls

    ★★½

  • Double Jeopardy

    ★★★½

  • Johnny Tsunami

    ★★★★