• The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Bridget Jones's Baby

    ★½

  • Imperium

  • Suicide Squad

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Jungle Book

  • Hush

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Inside Out

  • Tomorrowland

  • Cinderella

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Penguins of Madagascar

  • Interstellar

  • Lava

  • Guardians of the Galaxy

  • Maleficent

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Wolf of Wall Street

  • Horns

    ★★★

  • The Heat

  • World War Z

  • Despicable Me 2

  • Django Unchained

  • Paranormal Activity 4

  • Resident Evil: Retribution

  • Hotel Transylvania

  • The Dark Knight Rises

  • The Amazing Spider-Man

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

  • The Dictator

  • Dark Shadows

  • American Reunion

  • The Hunger Games

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • J. Edgar

  • Puss in Boots

  • In Time

    ★★★★★

  • Paranormal Activity 3

  • My Week with Marilyn

  • 50/50

  • Captain America: The First Avenger

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Horrible Bosses

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Green Lantern

  • Kung Fu Panda 2

  • The Hangover Part II

  • Bad Teacher

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

  • Scream 4

  • The Lincoln Lawyer

  • Limitless

  • The Green Hornet

  • The Tourist

  • Tangled

    ★★★★★

  • Due Date

  • Megamind

    ★★★½