Sort by

Steph_h has logged 603 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birth

Birth

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Parallel

Parallel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Skylines

Skylines

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luxor

Luxor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Holes

Black Holes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim Gaffigan: Noble Ape

Jim Gaffigan: Noble Ape

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manhunt

Manhunt

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Blush

Blush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Applesauce

Applesauce

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry