Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Transsiberian

Transsiberian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hippopotamus

Hippopotamus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Over

Game Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Late

Too Late

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Agnes

Agnes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandibles

Mandibles

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry