Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Edit this entry  
22
Post Grad

Post Grad

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Absurda

Absurda

2007
×
Edit this entry  
28
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
Edit this entry  
28
More Things That Happened

More Things That Happened

2007
×
Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry