• Nightmare Alley

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Spelling the Dream

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Report

    ★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • 22 July

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Death of a Nation

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★