Steve Erickson has logged 164 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Radiograph of a Family

Radiograph of a Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home of the Brave

Home of the Brave

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Self-Induced Hallucination

A Self-Induced Hallucination

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Accumulator 1

Accumulator 1

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prize of Peril

The Prize of Peril

1983
×
★★★
Edit this entry  
31
Moffie

Moffie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Foxtrot

Foxtrot

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Starman

Starman

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anti-Clock

Anti-Clock

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
A Shape of Things to Come

A Shape of Things to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fastest Man in the State

Fastest Man in the State

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
How Can I Ever Be Late

How Can I Ever Be Late

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Hayride

Another Hayride

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
Film About a Father Who

Film About a Father Who

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Film About a Father Who

Film About a Father Who

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
South

South

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Tropic

Ghost Tropic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Edit this entry  
03
The World Is Full of Secrets

The World Is Full of Secrets

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Careless Crime

Careless Crime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Noise

White Noise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Riot

White Riot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mouth of the Wolf

The Mouth of the Wolf

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry