Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sauvage

Sauvage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something Different

Something Different

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Every Which Way But Loose

Every Which Way But Loose

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hamlet Goes Business

Hamlet Goes Business

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Plagiarists

The Plagiarists

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Brink

The Brink

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rezo

Rezo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tale of Tales

Tale of Tales

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RR

RR

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
MS Slavic 7

MS Slavic 7

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paul Sanchez is Back!

Paul Sanchez is Back!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Under Snow

Under Snow

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Orson Welles

The Eyes of Orson Welles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Graduation

The Graduation

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Beast Cops

Beast Cops

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sophia Antipolis

Sophia Antipolis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
None of Your Business

None of Your Business

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maya

Maya

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Human Pyramid

The Human Pyramid

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mister Frost

Mister Frost

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ali Aqa

Ali Aqa

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muhammad Ali: The Greatest

Muhammad Ali: The Greatest

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
Down Claiborne

Down Claiborne

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Communion

Communion

2016
×
★★★½
Edit this entry