• Magical Mystery Tour

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Abigail's Party

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Blazing Saddles

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • What's Up, Doc?

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Mr. Turner

    ★★★

  • Shakespeare in Love

    ★★★

  • Tangerines

    ★★★½

  • The Proposal

    ★★★

  • No Way Out

    ★★★½

  • Deep End

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Drishyam

    ★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★