stavvybaby69 has logged 20 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry